Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
26.05.2014 20:25 - Съдия Наполитано: Вярно ли е, че демокрацията е дивотия?
Автор: pesho Категория: Политика   
Прочетен: 1037 Коментари: 0 Гласове:
1



Вярно ли е, че ви позволяват да гласувате, защото в крайна сметка няма значение? Вярно ли е, че няма значение за кого гласувате, защото елитът винаги намира начин да наложи своето? Вярно ли е, че „един човек – един глас“ е измислица, създадена от властите, за да ви направят свои съучастници? Вярно ли е, че демокрацията е опасна за личната свобода? Вярно ли е, че демокрацията изкривява представите на хората за исконните права и фундаменталните принципи на държавата, като превръща изборния процес в конкурс за красота (и сладкодумие на кандидатите)?

Вярно ли е, че демокрацията позволява на властите да правят каквото си искат, стига достатъчно хора да се явят пред избирателните урни, вместо да протестират? Вярно ли е, че целта на демокрацията е да убеди хората, че не могат да просперират чрез създаването на богатство, а просперитетът се обвързва с кражба от другите? Вярно ли е, че единственият морален начин за забогатяване – ако не броим наследството – е чрез доброволна икономическа дейност? Вярно ли е, че властите ви залъгват, че политическата активност ще ви направи богати? Вярно ли е, че политическата активност не противоречи на нашата продуктивност и на миротворческите ни занимания? Вярно ли е, че политическата активност ни прави съучастници на паразитизма и унищожителните деяния, с които се занимават властите?

image

Съдия Андрю Наполитано

Вярно ли е, че държавите по начало са създадени, за да защитават свободата на жителите си, но винаги се превръщат в политически и империалистки търговски дружества, които искат да трупат повече власт, да разширяват територията си и да затягат контрола си над гражданите? Вярно ли е, че идеята за „държавата, която се грижи за нас“, всъщност е една илюзия? Вярно ли е, че индивидуалната ни сила и културната ни устойчивост не зависят от силата на държавата, а от свободите, които имаме спрямо държавата?

Вярно ли е, че гражданските протести, които виждаме по целия свят, се дължат именно на това, че държавните власти са неконтролируеми? Вярно ли е, че съчетанието на всеобхватна власт и демокрация води до зависимост на гражданите и разруха? Вярно ли е, че всеобхватната власт задушава човешката инициатива, а демокрацията ги убеждава, че единствената инициатива, от която човек се нуждае, е да гласува и да се примирява с всичко, което вършат властите?

Вярно ли е онова, което е казвал Йоско Сталин – че най-властният човек в света е този, който преброява гласовете? Вярно ли е, че най-големият тиранин в човешката история живее сред нас? Вярно ли е, че такъв тиранин винаги намира начин да наложи егоистични интереси, независимо от законите на страната и независимо от конституционните му ограничения? Вярно ли е, че този тиранин се подкрепя от мнозинството гласоподаватели? Вярно ли е, че тиранията на мнозинството се дължи на демокрацията, дори когато става дума за власт без ограничения?

Вярно ли е, че властите манипулират мненията на гражданите, за да оправдаят извършването на онова, което са си намислили? Вярно ли е, че държавните власти раздават подкупи на ключови хора чрез пари, които не струват и колкото хартията, на която са отпечатани? Вярно ли е, че властите раздават помощи на бедните, данъчни отстъпки на средната класа и спасяват бизнеса на богатите с пари на данъкоплатците, за да държат всички ни в зависимост? Вярно ли е, че истинската република изисква не само демократични избори, но също така информирани и морални гласоподаватели, които разбират основополагащите принципи за ограничена държавна власт, икономиката на свободния пазар и божествения произход на исконните права?

Вярно ли е, че можем да се освободим от игото на всеобхватната власт чрез образователни кампании, информиран избор и личен кураж – като всички тези неща водят до революционно завръщане към основополагащите принципи? Вярно ли е, че държавните власти не искат това? Вярно ли е, че нищо в държавното управление няма да се промени, независимо кой спечели изборите?

Вярно ли е, че кампанията на кандидат-президента Рон Пол е пример за подражание, тъй като не се опитва само да печели гласове, а преди всичко е образователна кампания, която цели да информира хората? Вярно ли е, че именно заради това печели сърцата и умовете на тези, които някога бяха свободни, като ги вдъхновява отново да се борят за свободата си? Вярно ли е, че така печели не само един човек, а свободата, която е за всички нас? Вярно ли е, че можем пак да бъдем свободни?

Какво е нужно да се случи, за да стане това?




Гласувай:
1


Вълнообразно


Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: pesho
Категория: Спорт
Прочетен: 337380
Постинги: 167
Коментари: 173
Гласове: 343
Архив
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930